Dzień-noc, a może standardowe? Rolety są obecnie oferowane w wielu wariantach do wyboru. Jakie warto zakupić? Sprawdź porównanie dostępnych rodzajów rolet i dobierz takie, które najlepiej sprawdzą się w Twoim domu.

Rolety materiałowe – mini i w kasecie

Najczęściej zamawiany rodzaj rolet to rolety mini oraz rolety w kasecie. Produkowane są tego samego materiału, natomiast różnią się pomiędzy sobą swoją obudową.

W przypadku rolet mini nie stosuje się kasety oraz bocznych prowadnic. Oznacza to, że materiał rolety nie jest osłonięty, dlatego jest on w wyższym stopniu narażony na zabrudzenie oraz uszkodzenie. Takie rolety są jednak najtańsze, dlatego kupowane są bardzo często.

Natomiast rolety w kasecie zabezpieczone są za pomocą kasety, w której umieszczona jest rolka z materiałem. Po bokach rolety montuje się także prowadnice, które zapewniają jej równe prowadzenie oraz zapobiegają jej zabrudzeniom. To droższa opcja, jednak rolety tego typu mogą posłużyć na dłuższy czas.

Osobom zamierzającym zakupić takie rolety Lublin daje możliwość wykonania ich na wymiar.

Rolety rzymskie – elegancka alternatywa dla firanek

Ciekawym wyborem do domu będą rolety rzymskie. Tego typu rolety okienne mają inną budowę od standardowych rolet. Składają się z materiału układającego się w falbany, które po opuszczeniu zasłaniają okno.

Do produkcji rolet rzymskich używane są tkaniny, które po zdjęciu z konstrukcji można wyprać, co jest ich dużym atutem. Dzięki temu można bardzo łatwo utrzymać je w czystości.

Elegancki wygląd rolet rzymskich powoduje też, że mogą one z powodzeniem zastąpić firanki w oknie.

Rolety dzień-noc – wiele opcji ustawień do wyboru

W wielu firmach wykonujących rolety można obecnie zakupić osłony określane jako dzień-noc lub jako zebra. Tego typu rolety charakteryzują się wieloma opcjami ustawień do wyboru, dlatego można łatwo dopasować je do własnych potrzeb.

Roleta dzień-noc zbudowana jest z podwójnego materiału w pasy. Pasy te blokują przepływ światła i przepuszczają je. W zależności od wzajemnego ułożenia mogą zatem wpuścić do wnętrza światło albo zablokować je. Mogą też wpuszczać światło częściowo. Rolety te można też podnieść całościowo lub częściowo. Dają one zatem o wiele więcej możliwości niż zwykle rolety okienne.

Rolety plisowane – wygodne i wszechstronne plisy

Na uwagę zasługują również jeszcze jedne rolety, a mianowicie plisy, określane także jako rolety plisowane. Tego typu rolety okienne wyróżniają się inną niż pozostałe konstrukcją oraz sposobem montażu, co wpływa także na ich funkcjonalność.

Rolety plisowane mają harmonijkową strukturę, która powoduje, że można je składać i rozkładać, zaciemniając określony obszar okna. Są one montowane bezpośrednio w świetle okna, zasłaniając szybę, dlatego też nie zajmują dużo miejsca.

Ich atutem jest możliwość dowolnego ustawienia plisy, która może znajdować się w górnej części okna, ale również w jego dolnej części. To powoduje, że świetnie nadają się one do domów położonych przy ulicach, aby zapewnić mieszkańcom maksymalną prywatność w ciągu całego dnia.