Winda ułatwia poruszanie się pomiędzy kondygnacjami i oszczędza czas. Gdy planujesz montaż windy w swojej siedzibie lub chcesz wykonać ją w domu jednorodzinnym, by pomóc osobie niepełnosprawnej, sprawdź, gdzie warto zlecić jej wykonanie!

Montaż windy – kiedy warto go przeprowadzić?

Zamontowanie windy jest na ogół bardzo dobrą decyzją, ponieważ dzięki niej można znacznie łatwiej poruszać się w budynku, który ma kilka lub więcej kondygnacji. Winda jest również w stanie zlikwidować bariery architektoniczne dla osób niepełnosprawnych, które mogą wtedy bez trudu pokonywać piętra budynku.

Montaż może być wykonany w różnych typach budynków, między innymi w biurach, siedzibach firm, ale również budynkach mieszkalnych, na przykład w domach jednorodzinnych.

Winda może być zamontowana w budynku mającym nawet jedno piętro, ale najczęściej jest ona montowana w obiektach o kilku kondygnacjach. Należy też pamiętać o tym, że montaż windy będzie wskazanych w wyższych budynkach, powyżej czterech pięter.

Jakie usługi oferują firmy wykonujące windy?

Firmy oferujące usługi w zakresie montażu wind gwarantują swoim klientom dostęp do kompleksowego wsparcia. Obejmuje ono między innymi:

  • Wykonanie niezbędnych badań w celu oceny, czy montaż windy jest możliwy.
  • Przygotowanie niezbędnej dokumentacji związanej z montażem windy.
  • Sporządzenie projektu windy.
  • Wyprodukowanie windy na zamówienie.
  • Transport windy na miejsce.
  • Wykonanie montażu windy u klienta.
  • Przeprowadzenie niezbędnych testów i pomoc w odbiorze windy.
  • Usługi konserwacji i serwisu windy w razie pojawienia się problemów.

 

Jak wybrać odpowiednią firmę wykonującą windy?

Obecnie działa wiele firm zajmujących się wykonaniem wind na zamówienie klientów. Czym należy kierować się przy wyborze tej najlepszej?

Najlepiej zdecydować się na firmę, która ma duże doświadczenie w branży. Dzięki temu jej pracownicy mogą poszczycić się szeroką wiedzą oraz umiejętnościami w zakresie przygotowania windy na zamówienie.

Gdy konieczne będzie wykonanie windy o szczególnym zastosowaniu, na przykład windy towarowej, szpitalnej, windy dla osoby niepełnosprawnej, warto również sprawdzić, czy dana firma posiada takie urządzenia w swojej ofercie. Najlepiej wtedy zdecydować się na taką, która specjalizuje się w ich wykonaniu i dzięki temu może zaoferować obsługę na najwyższym poziomie. W przypadku wind dla niepełnosprawnych firma może też pomóc w otrzymaniu dotacji.

Bardzo pomocne będzie również sprawdzenie opinii na temat firm zajmujących się produkcją wind. Te można znaleźć obecnie w internecie, aby natychmiast zapoznać się z dostępnymi ofertami i jednocześnie z poleceniami klientów, którzy zdecydowali się na wykonanie montażu windy.