Tanie materiały budowlane – gdzie kupować, żeby nie przepłacić?

Mar 30

Tanie materiały budowlane – gdzie kupować, żeby nie przepłacić?

Zakup materiałów do budowy i wykończenia domu stanowi niewątpliwie najwyższy koszt. Często nawet wydatki związane z wykończeniem i aranżacją są jeszcze znacznie wyższe. Można natomiast oszczędzać, a wręcz warto, by w ten samej cenie kupić lepsze jakościowo materiały lub nadwyżkę przeznaczyć na inny cel. Chociaż w większości przypadków końcowa cena budowy domu różni się od tej zakładanej, wcale nie musi być to duża różnica.

Tanie materiały budowlane generalnie nie muszą być złej jakości. Kluczem jest takie ich dobranie, żeby wyróżniały się one jednocześnie korzystnymi parametrami technicznymi i niską ceną. Naturalnie, niektórych kwestii nie można przeskoczyć, dlatego jeżeli potrzebne są konkretne produkty, warto szukać takich marketów i składów budowlanych, które mogą dać na nie jak najniższe ceny.

Teraz dużo można załatwić przez Internet, a nawet zakupić w ten sposób potrzebne materiały, które następnie będą dostarczone wprost na budowę. Zakupy internetowe niewątpliwie są bardzo wygodne i szybkie, dodatkowo także ceny są konkurencyjne, dlatego warto sprawdzić, ile kosztują potrzebne produkty. Najlepiej kupować w jednym miejscu jak najwięcej z nich – często dostaje się dodatkowe rabaty.

Warto też objechać okoliczne sklepy i hurtownie, ponieważ zdarza się, że chociaż materiały mogą być nieco droższe, to jednak koszt ich transportu będzie niższy. Im więcej ofert ma się do porównania, tym lepiej, dlatego nie warto spieszyć się przy podejmowaniu decyzji związanej z zakupem materiałów. Czas przeznaczony na poszukiwania wynagrodzą wtedy bardziej atrakcyjne ceny. Ja ze swojej strony mogę polecić ofertę firmy SIGMA-HOUSE z Lublina gdzie sam kupowałem materiały do remontu mieszkania.

2 komentarze

  1. ja to zazwyczaj kupuje materiały na lokalnym targu budowlanym, nie ma nic lepszego, szkoda kupować badziewie w hipermarkecie

  2. z tymi cenami to bywa różnie, tak samo jak z jakością materiałów, raz kupisz coś super, a za drugim razem, wszystko ok, a się rozpada po tygodniu tynk 🙁