Kto może zajmować się projektowaniem wnętrz?

Lip 01

Kto może zajmować się projektowaniem wnętrz?

Gustowne urządzenie wnętrza nie należy do najłatwiejszych czynności. Wymaga ono sporo wysiłki, wiedzy na temat aktualnie panujących trendów bądź ogólne wiedzy z zakresu projektowania, dopasowywania mebli do siebie, znajomości analizy kolorystycznej oraz wielu innych zagadnień.

W zasadzie ktoś może powiedzieć, a co jest trudnego w wyborze farby na ściany czy kupnie kanapy. A jednak aby wszystkie elementy ze sobą dobrze korespondowały trzeba mieć wyczucie smaku i sporą wiedzę na ten temat. Osoba będąca dekoratorem wnętrz profesjonalnie zajmuje się dobieraniem mebli czy dodatków. Z kolei szerszy zakres obowiązków oraz ich odmienny rodzaj należy do osoby będącej projektantem wnętrz. Jest to zgoła szersze pojęcie od dekoratora. Projektant zajmuje się oprócz wyborem dodatków, czy wyborem odpowiedniego oświetlenia również stworzeniem całego układu pomieszczeń w danym budynku. Tworzeniem całego budynku zajmuje się architekt natomiast projektant powinien w odpowiedni sposób umieć zaaranżować pomieszczenia, aby jak najlepiej sprawowały swoją funkcję. Powinien on przy aranżowaniu wnętrza uwzględnić wiele pozornie nieważnych aspektów takich jak nasłonecznienie, kierunki świata, widok z okna. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni jest niezwykle ważne, aby móc komfortowo poruszać się w danym pomieszczeniu, aby układ mebli nie utrudniał pracy a wręcz ją ułatwiał. Często projektanci wnętrz współpracują z architektami już na etapie budowy domu. Przy konsultacjach z przyszłymi użytkownikami przestrzeni wspólnie z architektami ustalają jedną, spójną koncepcję. Niektóre bowiem rozwiązania techniczne wymagają odpowiedniego przygotowania konstrukcyjnego budynku, bez którego wykonanie ich byłoby niemożliwe. Co prawda aby amatorsko zajmować się projektowaniem wnętrz nie trzeba mieć specjalnego wykształcenia a jedynie wiedzę oraz doświadczenie, umiejętność obsługi specjalnych programów komputerowych choćby po to aby robić wizualizacje dla klienta. Jeśli chciałoby się w profesjonalny sposób zajmować tą dziedziną to warto już wcześniej o tym pomyśleć i wybrać się do odpowiedniej szkoły, która zagwarantuje odpowiedni poziom nauczania i potrzebną do późniejszej pracy wiedzę. Z pewnością sama wiedza, bez tak zwanej smykałki, czy zmysłu artystycznego nie wystarczy. Trzeba mieć wyczucie stylu i smaku, być na bieżąco z aktualnymi trendami. Po studiach z pewnością praktyka w biurze projektowym pozwoli zyskać doświadczenie tak potrzebne w dalszej samodzielnej pracy. Bogate portfolio oraz pozytywne rekomendacje klientów pozwolą zdobyć etat w wymarzonej firmie bądź rozwinąć własną działalność, która może okazać się pracą marzeń.

Pracownia Projekt Mimo Malwina Morelewska potrafi wyczarować naprawdę światowej klasy wnętrza. Wystarczy spojrzeć na galerię realizacji znajdującą się na stronie http://projektmimo.pl i samemu ocenić pracę pracowni. Zajmuje się ona projektowaniem biur, mieszkań, całych domów oraz innych obiektów. Niewątpliwie ogromna wiedza i zdobyte doświadczenie przyczyniły się do sukcesu pracowni Mimo.