Duży dom – mniej kłopotów z aranżacją?

Kwi 02

Duży dom – mniej kłopotów z aranżacją?

W Internecie można bez problemu znaleźć mnóstwo porad na temat tego, jak wyposażyć niewielkie wnętrza, na przykład kawalerkę czy malutką kuchnię. Wskazówek odnośnie do aranżacji dużych przestrzeni nie jest już tak dużo, ponieważ powszechnie uważa się, że wtedy można puścić wodze fantazji i nie ograniczać się w wyborze określonych materiałów wykończeniowych, mebli, dekoracji. Czy rzeczywiście duży dom sprawia mniej kłopotów z aranżacją?

Na początek, zanim jeszcze przystąpi się do jakichkolwiek prac, warto zastanowić się, w jakim stylu wykończyć wnętrza i trzymać się potem swojego postanowienia, aby uzyskać jednolitą kompozycję. Wybór jest ogromny, począwszy od stylu tradycyjnego, poprzez styl skandynawski i styl rustykalny, a skończywszy na nowoczesnym i minimalistycznym – ile osób, tyle gustów. W dużym domu rzeczywiście można zaszaleć, ponieważ praktycznie każdy z nich będzie się w nim dobrze sprawdzał. Kluczem jest jednak umiejętne rozmieszczenie poszczególnych elementów aranżacji, dobranie kolorystyki, oświetlenia i materiałów, aby zgrabnie zapełniały one przestrzeń. Oczywiście, nie trzeba wtedy martwić się ograniczoną przestrzenią, dlatego można łatwiej dobierać poszczególne elementy aranżacji.

Mnóstwo inspiracji czeka w Internecie – wystarczy kilka chwil, żeby znaleźć niezliczoną liczbę zdjęć dotyczącą konkretnych stylów wyposażenia wnętrz. Na ich podstawie można potem samodzielnie przygotować szkicowy projekt przestrzeni. Oczywiście, można też wynająć profesjonalistów od aranżacji wnętrz jak np. firmę monostudio.pl, którzy dokładnie skomponują ze sobą nawet najdrobniejsze detale dla jeszcze efektowniejszego wyglądu domu. Tak czy inaczej, także wykończenie dużych przestrzeni nie zwalnia od dokładnego przemyślenia sprawy i żeby finalny rezultat był całkowicie satysfakcjonujący.

2 komentarze

  1. Ja to uwielbiam duże przestrzenie. Duże są najlepsze, oczywiście nie każdego stać na duży dom, ale choćby zrobić tak, żeby mały tak wydekorować, żeby sprawiał wrażenie dużego

    • no nie wiem, moja droga dekorowanie domu wcale nie jest takie proste, a duże przestrzenie świecące pustkami są gorsze od chaosu w mniejszych pomieszczeniach, warto to przemyśleć